Samsung NP300V4A-S03PH specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300V4A-S03PH
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300V4A-S03PH
Type Samsung NP300V4A-S03PH
Laptop Type:
Notebook
Basic Spec Samsung NP300V4A-S03PH
Screen Size:
14inch
Resolution:
1366x768
Processor:
Core i5
Processor No:
2430M
Processor Speed:
2.40GHz
Wide Screen:
tablet:
3D:
SSD Size:
Hard Drive Size:
1000GB
RPM:
5400rmp
Memory Size:
4GB
Memory Type:
Memory Slot:
1
PC card slot:
Detailed Specs Samsung NP300V4A-S03PH
Graphics Processor:
NVIDIA GeForce GT 520MX
Video Memory:
Modem:
Wireless LAN Data rate:
10 / 100 / 1,000 Gigabit Ethernet
Wireless LAN Type:
IEEE802.11b/g/n
Others:
USB2.0
Operating System:
Windows 7 Home Basic
integrated software:
Battery Life:
Optical Drive:
DVD -R/ -RW/RAM/ -RDL
DVD-ROM
Size Samsung NP300V4A-S03PH
Dimensions (WxHxD):
331.1 x 230.0 x 29.9 - 32.3mm
Weight:
2.16kg
Reviews, Questions about Samsung NP300V4A-S03PH
Write Review / Ask a question about Samsung NP300V4A-S03PH
      5+10= *
Samsung NP300V4A-S03PH
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.