Samsung NP300E5Z-S01IN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300E5Z-S01IN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300E5Z-S01IN
Processor Samsung NP300E5Z-S01IN
Processor:
Intel Core i3-2330M
Hard Drive Samsung NP300E5Z-S01IN
Hard Drive Size:
640GB SATA
Hard Drive RPM:?Revolutions per Minute
5400
Display Samsung NP300E5Z-S01IN
1366 x 768
Chipset Samsung NP300E5Z-S01IN
GPU Model:
NVIDIA GeForce GT 520MX
HDMI Port:
yes
Audio Samsung NP300E5Z-S01IN
Audio Solution:
High Definition Audio
Connectivity Samsung NP300E5Z-S01IN
Digital Media Reader:
4
Battery Samsung NP300E5Z-S01IN
Battery Chemistry:
Li-Ion
Software Samsung NP300E5Z-S01IN
Operating System:
DOS
Dimensions Samsung NP300E5Z-S01IN
Dimensions (W x D x H):
367.9 x 243 x 33.2 mm
Weight:
2.34
Reviews, Questions about Samsung NP300E5Z-S01IN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300E5Z-S01IN
      6+1= *
Samsung NP300E5Z-S01IN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.