Samsung NP300E5Z-A0UIN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300E5Z-A0UIN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300E5Z-A0UIN
Processor Samsung NP300E5Z-A0UIN
Processor:
Intel Core i3-2350M
Processor Speed:
2.3 GHz
Cache:
3MB (L3 Cache)
Memory Samsung NP300E5Z-A0UIN
RAM:?Random Access Memory
2GB
Processor Speed:
1333 MHz
Memory Slots:
2
Hard Drive Samsung NP300E5Z-A0UIN
Hard Drive Size:
500
Format:
2.5 inch
Display Samsung NP300E5Z-A0UIN
HD LED Display
Chipset Samsung NP300E5Z-A0UIN
Chipset Model:
Intel HM65
GPU Model:
Intel HD Graphics 3000
GPU Memory (shared):
Shared with System Memory
HDMI Port:
yes
Network Samsung NP300E5Z-A0UIN
150Mbps
Audio Samsung NP300E5Z-A0UIN
SoundAlive
Connectivity Samsung NP300E5Z-A0UIN
Digital Media Reader:
SD, SDHC, SDXC, MMC
Battery Samsung NP300E5Z-A0UIN
Battery Cell:
6 Cell
Software Samsung NP300E5Z-A0UIN
Operating System:
DOS
Dimensions Samsung NP300E5Z-A0UIN
Dimensions (W x D x H):
367.9 x 243 x 34.9 mm
Weight:
2.3
Reviews, Questions about Samsung NP300E5Z-A0UIN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300E5Z-A0UIN
      5+2= *
Samsung NP300E5Z-A0UIN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.