Samsung NP300E5Z-A0PIN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300E5Z-A0PIN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300E5Z-A0PIN
Processor Samsung NP300E5Z-A0PIN
Processor:
Intel Core i5-2450M
Processor Speed:
2.50 GHz
Cache:
3MB (L3 Cache)
Memory Samsung NP300E5Z-A0PIN
Processor Speed:
1333 MHz
Memory Slots:
2 DIMM Slots
Hard Drive Samsung NP300E5Z-A0PIN
Hard Drive Size:
750GB SATA
Format:
2.5 inch
Display Samsung NP300E5Z-A0PIN
HD LED Display
Chipset Samsung NP300E5Z-A0PIN
yes
Network Samsung NP300E5Z-A0PIN
150Mbps
Audio Samsung NP300E5Z-A0PIN
SoundAlive
Connectivity Samsung NP300E5Z-A0PIN
yes
Microphone:
Digital Media Reader:
4-in-1 (SD, SDHC, SDXC, MMC)
Battery Samsung NP300E5Z-A0PIN
6 Cell (48Wh)
Software Samsung NP300E5Z-A0PIN
Operating System:
DOS
Dimensions Samsung NP300E5Z-A0PIN
Dimensions (W x D x H):
367.9 x 243 x 34.9 mm
Weight:
2.3
Reviews, Questions about Samsung NP300E5Z-A0PIN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300E5Z-A0PIN
      7+3= *
Samsung NP300E5Z-A0PIN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.