Samsung NP300E5Z-A0MIN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300E5Z-A0MIN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300E5Z-A0MIN
Processor Samsung NP300E5Z-A0MIN
Processor:
Intel Core i3-2350M
Processor Speed:
2.30 GHz
Cache:
3MB (L3 Cache)
Memory Samsung NP300E5Z-A0MIN
Processor Speed:
1333 MHz
Memory Slots:
2 DIMM Slots
Hard Drive Samsung NP300E5Z-A0MIN
Hard Drive Size:
750GB
Format:
2.5 inch
Optical Drive:
DVD Writer
Display Samsung NP300E5Z-A0MIN
HD LED Display
Chipset Samsung NP300E5Z-A0MIN
yes
Network Samsung NP300E5Z-A0MIN
150Mbps
Audio Samsung NP300E5Z-A0MIN
SoundAlive
Connectivity Samsung NP300E5Z-A0MIN
4-in-1 (SD, SDHC, SDXC, MMC)
Battery Samsung NP300E5Z-A0MIN
6 Cell (48Wh)
Software Samsung NP300E5Z-A0MIN
Operating System:
DOS
Dimensions Samsung NP300E5Z-A0MIN
Dimensions (W x D x H):
367.9 x 243 x 34.9 mm
Weight:
2.3
Reviews, Questions about Samsung NP300E5Z-A0MIN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300E5Z-A0MIN
      2+8= *
Samsung NP300E5Z-A0MIN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.