Samsung NP300E5Z-A08IN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300E5Z-A08IN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300E5Z-A08IN
Processor Samsung NP300E5Z-A08IN
Processor:
Intel Pentium B940
Processor Speed:
2 GHz
Cache:
2MB (L3 Cache)
Memory Samsung NP300E5Z-A08IN
Processor Speed:
1333MHz
Memory Slots:
2 DIMM Slots
Hard Drive Samsung NP300E5Z-A08IN
Hard Drive Size:
640GB SATA
Format:
2.5 inch
Display Samsung NP300E5Z-A08IN
HD LED Display
Chipset Samsung NP300E5Z-A08IN
GPU Model:
Intel HD Graphics 3000
yes
Network Samsung NP300E5Z-A08IN
150Mbps
Audio Samsung NP300E5Z-A08IN
Speakers:
Stereo
Connectivity Samsung NP300E5Z-A08IN
Digital Media Reader:
SD, SDHC, SDXC, MMC
Battery Samsung NP300E5Z-A08IN
6 Cell (48Wh)
Software Samsung NP300E5Z-A08IN
Operating System:
Windows 7
Version:
Home Basic (64-bit)
Dimensions Samsung NP300E5Z-A08IN
Dimensions (W x D x H):
367.9 x 243 x 33.2 mm
Weight:
2.3
Reviews, Questions about Samsung NP300E5Z-A08IN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300E5Z-A08IN
      5+7= *
Samsung NP300E5Z-A08IN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.