Samsung NP300E4Z-S04PH specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300E4Z-S04PH
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300E4Z-S04PH
Type Samsung NP300E4Z-S04PH
Laptop Type:
Notebook
Basic Spec Samsung NP300E4Z-S04PH
Screen Size:
14inch
Resolution:
1366x768
Processor:
Core i3
Processor No:
2350M
Processor Speed:
1.50GHz
Wide Screen:
tablet:
3D:
SSD Size:
Hard Drive Size:
500GB
RPM:
5400rpm
Memory Size:
2GB
Memory Type:
DDR3
Memory Slot:
PC card slot:
Detailed Specs Samsung NP300E4Z-S04PH
Graphics Processor:
NVIDIA GeForce GT 520MX Graphics, Optimus technology
Video Memory:
Modem:
Wireless LAN Data rate:
10 / 100 / 1,000 Gigabit Ethernet
Wireless LAN Type:
IEEE802.11b/g/n
Others:
Web camera
Bluetooth
USB2.0
Operating System:
Free DOS
integrated software:
Battery Life:
Optical Drive:
DVD -R/ -RW/RAM/ -RDL
DVD-ROM
Size Samsung NP300E4Z-S04PH
Dimensions (WxHxD):
332.0 x 29.0-34.9 x 231.0mm
Weight:
2.20kg
Reviews, Questions about Samsung NP300E4Z-S04PH
Write Review / Ask a question about Samsung NP300E4Z-S04PH
      8+6= *
Samsung NP300E4Z-S04PH
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.