Samsung NP300E4Z-A06IN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300E4Z-A06IN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300E4Z-A06IN
Processor Samsung NP300E4Z-A06IN
Processor:
Intel Pentium B950
Processor Speed:
2.10 GHz
Cache:
2MB (L3 Cache)
Memory Samsung NP300E4Z-A06IN
RAM:?Random Access Memory
2GB
Processor Speed:
1333 MHz
Memory Slots:
2
Hard Drive Samsung NP300E4Z-A06IN
Hard Drive Size:
320GB
Format:
2.5 inch
Display Samsung NP300E4Z-A06IN
Screen Size:
14 inches
HD LED Display
Chipset Samsung NP300E4Z-A06IN
Chipset Model:
Intel HM65
GPU Model:
Intel HD Graphics
GPU Memory (shared):
Shared with System Memory
HDMI Port:
yes
Network Samsung NP300E4Z-A06IN
150Mbps
Audio Samsung NP300E4Z-A06IN
Speakers:
3 watts Stereo Speaker
Sound Technologies:
SoundAlive
Connectivity Samsung NP300E4Z-A06IN
Digital Media Reader:
SD, SDHC, SDXC, MMC
Battery Samsung NP300E4Z-A06IN
Battery Cell:
6 Cell
Software Samsung NP300E4Z-A06IN
Operating System:
DOS
Dimensions Samsung NP300E4Z-A06IN
Dimensions (W x D x H):
332 x 231 x 29 mm
Weight:
2.2
Reviews, Questions about Samsung NP300E4Z-A06IN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300E4Z-A06IN
      10+6= *
Samsung NP300E4Z-A06IN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.