Samsung NP300E4Z-A05IN specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300E4Z-A05IN
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300E4Z-A05IN
Processor Samsung NP300E4Z-A05IN
Processor:
Intel Core i3-2350M
Processor Speed:
2.30 GHz
Cache:
3MB (L3 Cache)
Memory Samsung NP300E4Z-A05IN
RAM:?Random Access Memory
4GB
Processor Speed:
1333 MHz
Memory Slots:
2 DIMM Slots
Hard Drive Samsung NP300E4Z-A05IN
Hard Drive Size:
500GB SATA
Format:
2.5 inch
Display Samsung NP300E4Z-A05IN
Screen Size:
15.6 inches
HD LED Display
Chipset Samsung NP300E4Z-A05IN
GPU Model:
Intel HD Graphics 3000
GPU Memory (shared):
Shared with System Memory
Network Samsung NP300E4Z-A05IN
150Mbps
Audio Samsung NP300E4Z-A05IN
Audio Solution:
High Definition Audio
Channels:
2
Speakers:
3 watts Stereo Speaker
Sound Technologies:
SoundAlive
Connectivity Samsung NP300E4Z-A05IN
Digital Media Reader:
4-in-1 (SD, SDHC, SDXC, MMC)
Battery Samsung NP300E4Z-A05IN
Battery Cell:
6 Cell (48Wh)
Software Samsung NP300E4Z-A05IN
Operating System:
DOS
Dimensions Samsung NP300E4Z-A05IN
Dimensions (W x D x H):
332 x 231 x 33 mm
Weight:
2.2
Reviews, Questions about Samsung NP300E4Z-A05IN
Write Review / Ask a question about Samsung NP300E4Z-A05IN
      1+5= *
Samsung NP300E4Z-A05IN
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.