Samsung NP300E4Z-A02 specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300E4Z-A02
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300E4Z-A02
Type Samsung NP300E4Z-A02
Laptop Type:
Notebook
Basic Spec Samsung NP300E4Z-A02
Screen Size:
14inch
Resolution:
1366x768
Processor:
Celeron
Processor No:
B800
Processor Speed:
1.5GHz
Wide Screen:
tablet:
3D:
SSD Size:
Hard Drive Size:
500GB
RPM:
5400rpm
Memory Size:
2GB
Memory Type:
DDR3 SDRAM
Memory Slot:
PC card slot:
Detailed Specs Samsung NP300E4Z-A02
Graphics Processor:
Intel HD Graphics 3000
Video Memory:
Modem:
Wireless LAN Data rate:
Wireless LAN Type:
IEEE802.11b/g/n
Others:
Bluetooth
Operating System:
integrated software:
Battery Life:
Optical Drive:
Size Samsung NP300E4Z-A02
Dimensions (WxHxD):
332x33x231
Weight:
2.2kg
Reviews, Questions about Samsung NP300E4Z-A02
Write Review / Ask a question about Samsung NP300E4Z-A02
      9+6= *
Samsung NP300E4Z-A02
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.