Samsung NP300E4X specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300E4X
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300E4X
Display Samsung NP300E4X
Screen Size:
14.10 "
Display Screen Type:
Active Matrix TFT Color LCD
Backlight Technology:
LED
Hard Drive Samsung NP300E4X
Storage Size:
500 GB
Optical Drive Type:
DVD-Writer
Memory Samsung NP300E4X
Standard Memory:
4 GB
Dimensions Samsung NP300E4X
Color:
Silver
Processor Samsung NP300E4X
Processor Manufacturer:
Intel
Processor Type:
Core i3
Processor Model:
i3-2370M
Processor Speed:
2.40 GHz
Processor Core:
Dual-core (2 Core)
Cache:
3 MB
Software Samsung NP300E4X
Operating System:
FreeDOS
Reviews, Questions about Samsung NP300E4X
Write Review / Ask a question about Samsung NP300E4X
      9+6= *
Samsung NP300E4X
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.