Samsung NP300E4A-A03PH specs.
  Laptops Specs >> Samsung >> Samsung NP300E4A-A03PH
Specifications | Reviews | Useful keys
Samsung NP300E4A-A03PH
Type Samsung NP300E4A-A03PH
Laptop Type:
Notebook
Basic Spec Samsung NP300E4A-A03PH
Screen Size:
14inch
Resolution:
1366x768
Processor:
Core i3
Processor No:
2330M
Processor Speed:
2.2GHz
Wide Screen:
yes
tablet:
3D:
SSD Size:
Hard Drive Size:
640GB
RPM:
5400rpm
Memory Size:
4GB
Memory Type:
DDR3 SDRAM
Memory Slot:
2(1)
PC card slot:
Detailed Specs Samsung NP300E4A-A03PH
Graphics Processor:
Intel HD Graphics 3000
Video Memory:
Modem:
Wireless LAN Data rate:
0/100/1000
Wireless LAN Type:
IEEE802.11b/g/n
Others:
Web camera
Bluetooth
USB2.0
Operating System:
Windows 7 Home Premium
integrated software:
Battery Life:
Optical Drive:
DVD -R/ -RW/RAM
DVD-ROM
Size Samsung NP300E4A-A03PH
Dimensions (WxHxD):
332x33x231
Weight:
2.2kg
Reviews, Questions about Samsung NP300E4A-A03PH
Write Review / Ask a question about Samsung NP300E4A-A03PH
      2+8= *
Samsung NP300E4A-A03PH
news
 ASUS Unveils 18-Inch Gaming Laptop with a 300Hz Display
news
The ASUS ExpertBook Ultra 14 laptop, announced at CES 2026, has been unveiled. It features a 10.9 mm-thick chassis, a tandem OLED display, and powerful hardware.