Memphis Car Audio MXA480.4M specs.
  Car amplifiers Specs >> Memphis Car Audio >> Memphis Car Audio MXA480.4M
Specifications | Reviews
General characteristics Memphis Car Audio MXA480.4M
Maximum Watts x Channel @ Ohms Info:
120 Watts x 4 x 2 Ohms, 80 Watts x 4 x 4 Ohms
Amplifier Class:
D
Number Of Channels:
4
Bass Boost Info:
Variable
Bridgeable:
Yes
Low-Pass Crossover:
Variable
High-Pass Crossover:
Audio Power Memphis Car Audio MXA480.4M
Total Power Handling RMS:
480 W
Watts Per Channel RMS:?Rated Maximum Sinusoidal
120 W
Amplifier Class:
D
Features Memphis Car Audio MXA480.4M
Bridgeable:
Yes
Low-Pass Crossover:
High-Pass Crossover:
Marine:
Dimension Memphis Car Audio MXA480.4M
Product Height:
2.16"
Product Width:
6.1"
Product Depth:
10.2"