KICKER 46CXA4001 specs.
  Car amplifiers Specs >> KICKER >> KICKER 46CXA4001
Specifications | Reviews
General characteristics KICKER 46CXA4001
Continuous Watts x Channel @ Ohms:
150 Watts x 1 @ 4 Ohm
Maximum Watts x Channel @ Ohms Info:
400 Watts x 1 @ 1 Ohm
Variable
Audio Power KICKER 46CXA4001
150 Watts x 1 @ 4 Ohm
Total Power Handling RMS:
150 W
Watts Per Channel RMS:?Rated Maximum Sinusoidal
150 W
400 Watts x 1 @ 1 Ohm
Total Power Handling Maximum:
400 W
Watts Per Channel Maximum:
400 W
Amplifier Class:
D
Features KICKER 46CXA4001
No
Input KICKER 46CXA4001
Line-Level Inputs:
Yes
Output KICKER 46CXA4001
Preamp Outputs:
Yes
Dimension KICKER 46CXA4001
Product Height:
2.3"
Product Width:
8.1"
Product Depth:
6.7"