KICKER 45KMA6001 specs.
  Car amplifiers Specs >> KICKER >> KICKER 45KMA6001
Specifications | Reviews
General characteristics KICKER 45KMA6001
Continuous Watts x Channel @ Ohms:
600 Watts x 1 @ 2 Ohm
Amplifier Class:
D
Number Of Channels:
1
Bass Boost Info:
Variable
Low-Pass Crossover:
Variable
Audio Power KICKER 45KMA6001
600 Watts x 1 @ 2 Ohm
Total Power Handling RMS:
600 W
Watts Per Channel RMS:?Rated Maximum Sinusoidal
600 W
Amplifier Class:
D
Features KICKER 45KMA6001
Low-Pass Crossover:
Remote Control Included:
Wired
Marine:
Yes
Input KICKER 45KMA6001
Line-Level Inputs:
Yes
Output KICKER 45KMA6001
Preamp Outputs:
Dimension KICKER 45KMA6001
Product Height:
2.3"
Product Width:
8.1"
Product Depth:
7.1"