KICKER 45KMA4506 specs.
  Car amplifiers Specs >> KICKER >> KICKER 45KMA4506
Specifications | Reviews
General characteristics KICKER 45KMA4506
Continuous Watts x Channel @ Ohms:
75 Watts x 6 @ 2 Ohm
Amplifier Class:
D
Number Of Channels:
6
Bass Boost Info:
Variable
Bridgeable:
Yes
Audio Power KICKER 45KMA4506
75 Watts x 6 @ 2 Ohm
Total Power Handling RMS:
450 W
Watts Per Channel RMS:?Rated Maximum Sinusoidal
75 W
Amplifier Class:
D
Features KICKER 45KMA4506
Bridgeable:
Yes
Remote Control Included:
Wired
Marine:
Input KICKER 45KMA4506
Line-Level Inputs:
Dimension KICKER 45KMA4506
Product Height:
2.3"
Product Width:
13.9"
Product Depth:
7.1"