KICKER 45KMA3004 specs.
  Car amplifiers Specs >> KICKER >> KICKER 45KMA3004
Specifications | Reviews
General characteristics KICKER 45KMA3004
Continuous Watts x Channel @ Ohms:
75 Watts x 4 @ 2 Ohm
Amplifier Class:
D
Number Of Channels:
4
Bass Boost Info:
Variable
Bridgeable:
Yes
Low-Pass Crossover:
Variable
High-Pass Crossover:
Audio Power KICKER 45KMA3004
75 Watts x 4 @ 2 Ohm
Total Power Handling RMS:
300 W
Watts Per Channel RMS:?Rated Maximum Sinusoidal
75 W
Amplifier Class:
D
Features KICKER 45KMA3004
Bridgeable:
Yes
Low-Pass Crossover:
High-Pass Crossover:
Remote Control Included:
No
Marine:
Input KICKER 45KMA3004
Line-Level Inputs:
Dimension KICKER 45KMA3004
Product Height:
2.3"
Product Width:
12.4"
Product Depth:
7.1"