KICKER 45KMA1502 specs.
  Car amplifiers Specs >> KICKER >> KICKER 45KMA1502
Specifications | Reviews
General characteristics KICKER 45KMA1502
Continuous Watts x Channel @ Ohms:
75 Watts x 2 @ 2 Ohm
Amplifier Class:
AB
Number Of Channels:
2
Bass Boost Info:
Variable
Bridgeable:
Yes
Audio Power KICKER 45KMA1502
75 Watts x 2 @ 2 Ohm
Total Power Handling RMS:
150 W
Watts Per Channel RMS:?Rated Maximum Sinusoidal
75 W
Amplifier Class:
AB
Features KICKER 45KMA1502
Bridgeable:
Yes
Remote Control Included:
No
Marine:
Input KICKER 45KMA1502
Line-Level Inputs:
Dimension KICKER 45KMA1502
Product Height:
2.3"
Product Width:
8.1"
Product Depth:
7.1"