KICKER 45KEY1804 specs.
  Car amplifiers Specs >> KICKER >> KICKER 45KEY1804
Specifications | Reviews
General characteristics KICKER 45KEY1804
Continuous Watts x Channel @ Ohms:
45W x 4 x 4 Ohms
Maximum Watts x Channel @ Ohms Info:
45W x 4 @ 2 Ohms
Amplifier Class:
D
Number Of Channels:
4
Bass Boost Info:
None
Bridgeable:
No
Low-Pass Crossover:
None
High-Pass Crossover:
Variable
Speaker-Level Inputs:
Yes
Audio Power KICKER 45KEY1804
45W x 4 x 4 Ohms
45W x 4 @ 2 Ohms
Amplifier Class:
D
Features KICKER 45KEY1804
Bridgeable:
No
Low-Pass Crossover:
High-Pass Crossover:
Variable
Bluetooth Enabled Info:
Marine:
Fan Cooled:
Input KICKER 45KEY1804
Line-Level Inputs:
Yes
Speaker-Level Inputs:
Output KICKER 45KEY1804
Preamp Outputs:
Dimension KICKER 45KEY1804
Product Height:
1.69"
Product Width:
2.75"
Product Depth:
7.38"