KICKER 43CXA3001 specs.
  Car amplifiers Specs >> KICKER >> KICKER 43CXA3001
Specifications | Reviews
General characteristics KICKER 43CXA3001
Continuous Watts x Channel @ Ohms:
300 x 1
Maximum Watts x Channel @ Ohms Info:
300W x 1 @ 2 ohms
Yes
Audio Power KICKER 43CXA3001
300 x 1
300W x 1 @ 2 ohms
Amplifier Class:
D
Features KICKER 43CXA3001
Fan Cooled:
Input KICKER 43CXA3001
Speaker-Level Inputs:
Output KICKER 43CXA3001
Preamp Outputs:
Dimension KICKER 43CXA3001
Product Height:
2.38"
Product Width:
8.13"
Product Depth:
7.19"