KICKER 42IQ5001 specs.
  Car amplifiers Specs >> KICKER >> KICKER 42IQ5001
Specifications | Reviews
General characteristics KICKER 42IQ5001
Continuous Watts x Channel @ Ohms:
250W @ 4Ohms, 500W @ 2Ohms
Maximum Watts x Channel @ Ohms Info:
250W @ 4Ohms, 500W @ 2Ohms
Amplifier Class:
Q
Number Of Channels:
1
Bass Boost Info:
Variable
Low-Pass Crossover:
Variable
High-Pass Crossover:
Audio Power KICKER 42IQ5001
250W @ 4Ohms, 500W @ 2Ohms
250W @ 4Ohms, 500W @ 2Ohms
Amplifier Class:
Q
Features KICKER 42IQ5001
Low-Pass Crossover:
High-Pass Crossover:
Dimension KICKER 42IQ5001
Product Height:
2.06"
Product Width:
7.56"
Product Depth:
9.44"